Nas Sin predstava 10. aprila u arilju

Nas Sin predstava 10. aprila u arilju

Cena ulaznice 300,00 dinara.

U sredu,10. aprila igraće se predstava NAŠ SIN u sali Sokolskog doma u Arilju u 20 časova. 
Prodaja ulaznica od ponedeljka u GRADSKOJ GALERIJI od 14 h i svakog narednog dana od 09 do 20 časova i na dan  igranja predstave sat vremena pre pocetka na biletarnici Sokolskog doma.
Radi se o preispitivanju granica prihvatanja i odbijanja. Nakon što se mladić autovao svojim roditeljima, oni pokušavaju da žive sa saznanjem da je njihov sin drugačiji. Rituali porodične večere postaju velika dramska peripetija. U ovom intimnom i istraživačkom prostoru za mladog reditelja i  autorsku ekipu, prevazilaze se i teatarski okviri. 

„Priča počinje kao stotine drugih priča: majka, otac i jedan sin. Godinama, možda oduvek, u toj porodici niko nikome nije znao da uputi iskrenu reč. Sada je sin porastao, otišao da živi što dalje, ponekad ih obiđe, jer ih voli, jer su mu potrebni. Roditelji takođe vole sina, a voleli bi ga još mnogo više, samo kad bi znali u čemu je greška, koji je razlog i ko je krivac što im dete nije “kao sav normalan svet”. Sve bi, dakle, bilo u redu, samo je problem što sin već jeste isti kao normalan svet. Intimistička, iskrena, poetična, duhovita i na trenutke tragična priča o roditeljima koji duboko u sebi ne nalaze načina da prihvate identitet svog gej sina, iako misle da su pokušali sve, ipak ostaju zatočenici uslovljene ljubavi, na koju su jedino spremni. Autorski projekat Patrika Lazića, jednog od najdarovitijih reditelja mlađe generacije, predstavlja ozbiljan umetnički korak dalje – u tekstu koji nastaje iz stvarnosti, spajaju se scene iz svih naših života. Priča počinje kao stotine drugih priča, jer to i jeste, u njoj smo svi mi.“

Biljana Srbljanović

„Svoj autorski projekat „Naš sin” baziram kao pokušaj razumevanja sopstvene seksualnosti. Poigravajući se svojim autobiografskim elementima i svoje porodice, na ivici istine i fikcije, primenjujem dostupne psihološke i parapsihološke teorije u pokušaju shvatanja formiranja seksualnog identiteta koji danas živim.